KOZATESKS TEKSTİL İMALAT SAN.TİC.A.Ş. Örme  kumaş üreticisidir. Pek yakında faaliyete koymayı planladığımız kumaş boya tesisimiz, ile birlikte şirketimiz hedeflerinde bir adım daha ilerlemiş olacaktır.
KOZATEKS 1996 yılında kurulmuştur. Firmamız  Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesinde 6.000m 2 kapalı alanda faaliyet göstermektedir.
Faaliyete girecek  kumaş boyama tesisimiz yine 6000 m2 kapalı alana sahip olacaktır.
Firmamız  20 yılı aşan tecrübesi, geçmişten gelen deneyimleri, sürekli büyüyüp gelişen ve yenilenen makine parkuru, uzman yöneticileri  ve müşterilerinin güven ve desteği ile istikrarlı bir şekilde büyümektedir.
Şirketimiz; İstanbul satış ofisinin yanı sıra Malatya ‘da bulunan fabrikamızda, müşterilerimizin siparişlerini zamanında yüklemeye özen gösterir. Tüm müşterilerine tam müşteri memnuniyeti ilkesi doğrultusunda zamanında, düzgün ve kaliteli kumaşları teslim etmeye  azami derecede dikkat etmektedir.  
 Şirketimiz bünyesindeki tüm departmanlarda uluslar arası kalite standartları mevcut olup,  geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de yüksek kalite standartlarını sürdürmeyi hedeflemektedir.